Dział BackOffice

Dział BackOffice

Dział BackOffice tworzą trzy zespoły zajmujące się wsparciem użytkowników i utrzymaniem systemów, rozwojem istniejących aplikacji oraz rozwojem i utrzymaniem autorskiego systemu magazynowego.

Naszym głównym obszarem zainteresowań jest wszystko co pozwala kompleksowo obsłużyć zamówienie – od wygenerowania oferty dla sklepów, przez wsparcie infolinii, integracje z partnerami, magazyny aż po dostarczenie faktury klientowi końcowemu. Współpracujemy nie tylko z pozostałymi zespołami programistów czy analityków, ale także bardzo ściśle z biznesem.

Pracują tu zarówno starsi wiekiem i doświadczeniem jak i młodsi, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki jako deweloperzy. Stawiamy na współpracę i rozwój, aby młodsi mieli od kogo się uczyć i poznawać dobre praktyki techniczne i biznesowe. Starsi programiści dzięki m.in. Dniom Pracy Własnej mają czas testować i wdrażać nowe rozwiązania.

WMS

Obecnie największym projektem działu jest WMS – jest to System zarządzania magazynem służący do kontrolowania i śledzenia przepływu opon od przyjęcia na stan do wydania kurierowi.

WMS pozwala m.in. zaplanować efektywny sposób przechowywania produktów w magazynie w zależności od różnych czynników, takich jak popyt i rozmiar. Dzięki systemowi produkty rozmieszczane są w sposób ergonomiczny, co sprawia, że prowadzenie magazynu jest wydajniejsze i pozwala ograniczyć możliwość występowania błędów podczas wysyłki towaru.

Najważniejsze korzyści z wdrożenia
systemu WMS:

  • Skrócony czas realizacji
  • Efektywniejsze zatowarowanie
  • Lepsze wykorzystanie przestrzeni
  • Zwiększona wydajność magazynu
  • Niższe koszty pracy

Stanowiska pracy

Jak się u nas pracuje?

Krystian Bogiel Krystian
.NET Developer
w Oponeo od 2020 r.

Praca w Oponeo dała mi obraz jak powinny być prowadzone projekty w dużych firmach. Podczas pobytu w firmie rozwinąłem nie tylko umiejętności techniczne, ale i umiejętności miękkie. Szeroki zakres usług świadczonych przez Oponeo pozwala tutaj każdemu znaleźć swoje miejsce do pracy i samorozwoju.

Dawid
JAVA Developer
w Oponeo od 2020 r.

Oponeo to doskonałe miejsce dla młodego pracownika aby poznać świat IT w biznesie. W pracy tutaj cenię sobie różnorodność przydzielanych zadań, swobodę w sposobie ich wykonywania oraz poczucie wpływu na rozwój firmy, a wszystko we współpracy zgranego zespołu i przyjaznej atmosfery.