Nasze miasto

Nasze miasto

Best destination

Jesteśmy z Bydgoszczy

Przyjazna firma

Na przestrzeni ostatnich lat Bydgoszcz rozwinęła się bardzo mocno w zakresie infrastruktury, komunikacji i udogodnień dla inwestorów, szczególnie z obszaru IT.

Nasze miasto jest również bardzo atrakcyjnym miejscem pod względem zabytków, architektury i historii. Zadbane ulice, duża ilość parków i terenów zielonych, piękne Stare Miasto - to atuty, które doceni każdy szukający odpoczynku spacerowicz.

Edukacja

Na terenie miasta działają trzy państwowe uniwersytety oraz liczne prywatne szkoły wyższe. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnika Bydgoska oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu z oddziałami w Bydgoszczy.

Wiele osób aktywnych zawodowo decyduje się na podnoszenie swoich kwalifikacji. Bogata oferta edukacyjna w obrębie miasta pomaga połączyć pracę oraz plany związane z rozwijaniem swoich kompetencji.

Kultura

O Bydgoszczy mówi się, że jest jednym z większych ośrodków kulturalnych Polski północnej. Znane w całym kraju Opera Nova, Filharmonia Pomorska i Teatr Polski dają możliwość obcowania ze dziełami na najwyższym poziomie. Miłośnicy sztuki znajdą coś dla siebie również w bydgoskich galeriach i muzeach. Na terenie miasta znajdują się liczne kina, m.in. kameralne Kino Orzeł, w którym oprócz wartościowych filmów z całego świata, można trafić na polskich i zagranicznych artystów.

Liczne wydarzenia muzyczne i festiwale, wśród których wymienić należy Bydgoski Festiwal Muzyczny, Bydgoszcz Jazz Festival, Bydgoskie Impresje Muzyczne, Mózg Festival, Drums Fusion, Fonomo, Ethniesy czy Animocje, pokazują różnorodność naszego miasta.

Sport

Bydgoszcz zwana jest miastem sportu. Bogate tradycje w sportach wodnych, wioślarstwie i kajakarstwie, sporcie żużlowym, kolarstwie czy lekkiej atletyce stymulują rozwój nowych dyscyplin sportowych. Dalekowschodnie sztuki walki rywalizują dziś ze sportami lotniczymi, nurkowaniem czy kalisteniką.

Stadion Zawisza, Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka czy Tor Regatowy Brdyujście to tylko niektóre obiekty sportowe, na których można obejrzeć ciekawe zmagania sportowe. Tych natomiast jest w naszych mieście bez liku. Enea Bydgoszcz Triathlon, Woda Bydgoska, Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy czy Terenowa Masakra to tylko niewielka porcja tego, co czeka w Bydgoszczy.

Na zielono

Bydgoszcz jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce. Liczne parki, skwery oraz otoczenie lasów państwowych sprawiają, że amatorzy aktywnego trybu życia odnajdą się tu doskonale.

Wystarczy przejechać 5 km od centrum, aby znaleźć się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Myślęcinek, jest to jeden z największych w Polsce kompleksów rekreacyjnych i zajmuje powierzchnię 830 ha. Dojazd do parku ułatwia bardzo przyjazna dla mieszkańców komunikacja miejska.

Bydgoszcz nowoczesnym
ośrodkiem usług IT

Bydgoszcz należy do najważniejszych w Polsce miejsc, w których od lat intensywnie inwestuje się w nowoczesne usługi biznesowe. Potwierdzają to raporty (np. Usługi biznesowe w Bydgoszczy, 2018, ABSL) i nasze własne obserwacje z ponad 20-letniej działalności.

Bydgoszcz kontynuuje wzmacnianie pozycji konkurenta wobec takich ośrodków jak Warszawa, Wrocław, Trójmiasto, Kraków i Poznań. Dzięki zwiększaniu zatrudnienia przez obecne i nowo otwierane w mieście firmy, zyskują wszyscy mieszkańcy.

To właśnie w Bydgoszczy powstało OPONEO.PL, solidna i w pełni polska firma, opierającą swą działalność na ogromnym udziale zaplecza IT. Niezmiennie od 1999 roku jesteśmy liderem internetowej sprzedaży opon, w zasadzie to my ją rozpoczęliśmy. Jesteśmy pewni, że w sprawnym i profesjonalnym IT leży nasza siła. Własna nowoczesna serwerownia, wewnętrzne działy odpowiadające za analizę, projektowanie i produkcję wszystkich aplikacji i sklepów – to niepodważalne atuty wobec wymagań internetowego odbiorcy.

  • Bydgoszcz jest 8 miastem pod względem wielkości w Polsce i największym miastem w województwie kujawsko-pomorskim.

  • Liczba ludności wynosi 352 tys. z czego 53% to kobiety a 47% mężczyźni.

  • Doskonałe położenie w centralno-północnej części Polski pozwala na szybkie i swobodne podróżowanie do różnych części kraju oraz Europy.

Dział IT

Nasz blisko 60-cio osobowy Dział IT to synergia wszystkich niezbędnych kompetencji i duża dawka kreatywności. Działamy opierając się na potrzebach i celach definiowanych z punktu widzenia biznesu. Sami powołujemy do życia wiele tematów, nie tylko technologicznych. Aktywnie się rozwijamy wdrażając nowe rozwiązania i budując nowe kompetencje w zespołach.

Poznaj bliżej nasz Dział IT
Dołącz do nas

Działamy w Bydgoszczy od ponad 20 lat.
Dołącz do naszego zespołu i przekonaj się, dlaczego jesteśmy
liderami internetowej sprzedaży opon.

Poznaj ścieżki kariery w IT Oponeo